Legowisko dla dużego psa – jak wybrać odpowiednie?

Duże psiaki mają jeden podstawowy problem – nie mieszczą się na kolanach. Przynajmniej według nas, bo dla nich nie jest to najmniejszą przeszkodą. Kochamy nasze wielkie, wspaniałe bestie, dlatego powinniśmy szczególną uwagę przyłożyć do miejsca jego wypoczynku. Niestety, większe rasy mają tendencje do chorób stawów, dlatego legowisko dla dużego psa powinno być dobrane odpowiednio do ich rozmiaru i jak najwygodniejsze. W tym artykule dowiesz się, jakie psie legowisko będzie najlepsze dla psów dużych ras.

Wybór legowiska – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, mając na uwadze wspomniane problemy ze stawami, najważniejsza będzie wygoda – nie wygląd. Nie możemy się tu kierować podejściem ,,ale to legowisko pięknie będzie się prezentowało w pokoju”, a wyłącznie dobrem psiaka. Odpowiednie legowisko dla psa powinno być jak najwygodniejsze, z wysokiej jakości wypełnieniem.

Często przy takich legowiskach używa się granulatu lub pianki memory. W legowiskach dla psów Zockiee znajdziesz wysokopuszystą pianę, która dostosowuje się do ciała pieska i nie uwiera ani nigdzie nie ugniata.

Kolejnym ważnym czynnikiem będzie rozmiar – nie może być zbyt małe. Pamiętaj, że pies często zmienia pozycję i nawet jeśli lubi spać zwinięty jak precel, to lubi się również rozciągać na całej długości. W przypadku np. doga niemieckiego może to być niezłe wyzwanie.

Ostatni czynnik, na który warto zwrócić uwagę to kształt. Nie wybierzemy legowiska, które będzie miało np. wystające w niefortunnym miejscu elementy lub niewygodne oparcie.

legowisko dla psa

Rodzaje legowisk – które posłanie dla dużego psa będzie najlepsze?

O rodzajach legowisk pisaliśmy obszernie w artykule o tym, jak wybrać najlepsze legowisko. Przytoczymy jedynie kilka z nich, które będą nadawać się bardziej dla dużego psiaka.

Legowisko typu sofa/kanapa

Legowisko typu kanapa wyróżnia się tym, że wzdłuż krawędzi znajduje się oparcie. Kluczem w wyborze takiego legowiska jest dobranie odpowiedniego rozmiaru, żeby oparcie nie ograniczało psiaka, a dawało mu odpowiednie oparcie. Jeśli wybierzesz dobry rozmiar, to takie legowisko będzie świetnym wyborem, ponieważ pozwala pupilowi opierać się w różnych miejscach i zapewnia mu pełną wygodę. Do takich legowisk należą legowiska FLAX i legowiska POLY.

Legowisko poduszka

Poduszka, taka jak poduszka dla psa FLAX, nie posiada ścianek, dlatego pozwala na nieograniczoną swobodę dla psa. Tutaj rozmiar ma nieco mniejsze znaczenie, bo pies ułoży się tak, jak będzie chciał i zapewne (jak można to często zauważyć) łapy będą nieco wystawać. Nie oznacza to oczywiście, że dla dużego psa możemy kupić najmniejszą poduszkę – no chyba że jako uzupełnienie zwykłego legowiska.

Legowisko owalne / ponton

Legowisko owalne lub ponton dla dużego psa mocno przypomina kanapę, ale jest w innym kształcie. Ponton tak samo posiada podniesione ścianki – co może, ale nie musi przeszkadzać psiakowi w pełnym rozciągnięciu się. Wybór między kanapą a pontonem zależy tak naprawdę od wielkości psa. Może dojść do sytuacji, że jeden psiak wybierze kanapę, inny ponton. Jeszcze inny łóżko właścicieli, bo przecież tam jest najlepiej – prawda?

Legowisko ortopedyczne

Legowiska ortopedyczne wyróżniają się zazwyczaj innym wypełnieniem niż te normalne. Może to być wysokiej jakości pianka memory, granulat lub inne wypełnienie. Jeśli nasz psiak ma lub potencjalnie może mieć problemy z np. stawami, to warto skonsultować wybór odpowiedniego posłania z weterynarzem. Określi jakie dolegliwości warto ,,zmniejszyć” za pomocą legowiska.

Warto również obserwować swojego psiaka, ponieważ jego zachowanie czasem potrafi powiedzieć więcej niż wszystko inne. Jeśli nie będzie chciał spać w legowisku lub będzie się bardzo wiercił i będzie niespokojny – najwyraźniej wybraliśmy złe i trzeba poszukać dalej.

Zockiee – legowisko dla psa w każdym rozmiarze!

W Zockiee nasze legowiska dla psów tworzymy w trzech rozmiarach: mały pies (wnętrze 50/35cm), średni pies (60/50cm) i duży pies (80cm/65cm). Większość psiaków bez problemu mieści się w takim legowisku. Wszystkie legowiska są stworzone z wytrzymałego obicia i miękkiego środka. Dodatkowo całe legowisko możesz prać w pralce.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart