Legowisko dla psa Zockiee

Zockiee powstało wyłącznie z myślą o wygodzie Twojego pupila. Nasze legowiska dla psa są tworzone z trwałych i wygodnych tkanin. Są przyjemne w dotyku, co gwarantuje wysoki standard odpoczynku dla psa.

W naszej ofercie znajdziesz legowiska dla małych, średnich i dużych psów.  Wszystkie legowiska szyjemy ręcznie z użyciem najlepszych materiałów, bo wyspany psiak to zdrowy i szczęśliwy psiak!

Przygotowaliśmy wiele wyjątkowych kolorów oraz legowiska dostępne w trzech rozmiarach, żeby każdy psiak mógł cieszyć się spokojnym odpoczynkiem.

Z czego zrobione są legowiska dla psa Zockiee?

Nasze legowiska są tworzone z dwóch głównych materiałów:

  • odpornej na zadrapania i wzmacnianej metalowymi nićmi tkaniny zewnętrznej,
  • wysokopuszystej tkaniny w środku,

Takie połączenie pozwala na stworzenie wygodnego legowiska dla psa, które bardzo łatwo wyczyścić. Nie zalecamy prania w pralce, ze względu na tkaninę w środku, która może się zbrylić. Wystarczy regularnie odkurzać, a w razie plam przetrzeć szmatką.

Czym różnią się poszczególne legowiska dla psa?

Legowiska są stworzone praktycznie z tego samego materiału, natomiast legowiska FLAX są zrobione z nieco innej odmiany. Najbardziej czuć to w dotyku, ponieważ legowisko FLAX jest bardziej przyjemne i miękkie przy kontakcie ze skórą. Właśnie to sprawia, że jest to legowisko ,,premium”. Nie zmienia to jednak faktu, że  wszystkie legowiska są doskonałym posłaniem dla każdego pupila. Legowiska POLY są zrobione z równie wytrzymałej tkaniny, także możesz śmiało wybierać na podstawie koloru lub gustu co do ,,faktury” materiału, którą nieznacznie widać na zdjęciach.

Co warto wiedzieć przy wyborze legowiska dla psa?

Jest kilka ważnych zasad, które pomogą Ci wybrać najlepsze legowisko dla swojego pupila.

1. Przede wszystkim należy zadbać o rozmiar. Dobre legowiska dla psa muszą być dopasowane do rozmiarów pupila – nie za duże, nie za małe. Owszem, zbyt duże legowiska również mogą być szkodliwe! Pies może być w nich niespokojny i czuć się ,,odkryty”.

2. Dopasuj materiał legowiska dla psa do jego preferencji. Duże psy mogą wymagać specjalnych lub bardziej miękkich legowisk ze względu np. na potencjalne choroby stawów.

3. Nie zmuszaj psiaka do spania w legowisku. Jeśli masz szczeniaka, to raczej szybko można przyzwyczaić go do legowiska dla psa, ale są pieski, które wymagają specjalnego treningu. Najważniejsze, to żeby piesek nie traktował legowiska jako karę. 

4. Położenie legowiska dla psa również ma olbrzymie znaczenie. Powinno być w takim miejscu, gdzie piesek będzie faktycznie mógł odpocząć, bez szumu, ciągle przechodzących ludzi itp.

Dlaczego odpowiednie legowisko jest tak ważne dla naszego pupila?

Na to pytanie odpowiedź jest wręcz banalnie prosta – a jak Ty czułabyś/czułbyś się śpiąc na niewygodnym łóżku? Psy sypiają nieco inaczej niż człowiek – więcej drzemek w ciągu dnia, mikrodrzemki, krótkie odpoczynki. Oczywiście oprócz tego wymagają długiego i nieprzerwanego snu oraz odpowiednich faz (np. głębokiego snu REM). Jeśli nie zadbamy o wypoczynek naszego pupila, to z czasem może to grozić problemami zdrowotnymi, zmniejszoną odpornością, apatią, stanami lękowymi i wiele więcej. Wybór odpowiedniego legowiska dla psa, które jest miękkie, wygodne i przede wszystkim – chętnie wybierane przez psiaka – to podstawa zdrowia naszego pupila.

Shopping Cart