Szelki dla psa

Szelki dla psa to komfortowe rozwiązanie, które pozwala nam zapewnić bezpieczeństwo psiakowi podczas nawet najbardziej forsownych spacerów. Szelki równomiernie rozkładają naszą ,,siłę”, którą ciągniemy psa, dzięki czemu nie dochodzi np. do podduszenia w obszarze szyi. Jest to szczególnie ważne w przypadku szczeniaków czy bardziej narowistych psiaków. Jeśli Twój psiak nie potrzebuje szelek, zachęcamy do sprawdzenia naszych obroży dla psów.

Z czego robione są szelki dla psa Zockiee?

Nasze szelki robimy ręcznie. W środku znajduje się wytrzymała taśma, która pomoże zachować kontrolę nawet nad większymi pupilami. Całość obszywamy imitującym welur materiałem. Czemu nie po prostu welurem? Czysty welur może się mechacić i tworzyć ,,kłębki” nitek, które następnie psiak może zjeść – dla bezpieczeństwa używamy mocniejszego materiału, odpornego na przetarcia, ale nie zmniejsza to w żaden sposób walorów estetycznych. Każde szelki to piękne, wyraźne kolory i trwały towarzysz na spacery dla psa i jego właściciela.

Co warto wiedzieć o wyborze szelek?

Najważniejszy w wybieraniu obroży jest oczywiście rozmiar. Nie może być zbyt ciasny, bo będzie obcierał naszego pupila i może mu zaszkodzić. Zbyt luźne szelki mogą natomiast sprawić, że psiak nam ucieknie. Dobrze zmierz obwód szyi, brzucha i podbrzusza swojego pupila i pamiętaj o delikatnym zakresie błędu w jedną lub drugą stronę. Nasze szelki są regulowane w pewnym zakresie (co jest dokładnie opisane przy każdej z nich). Całość oczywiście jest zaopatrzona w metalowe obręcze, dzięki czemu zaczepienie smyczy lub zawieszenie czegoś jest banalnie proste.

Dlaczego szelki są przydatne?

Szelki pozwalają przede wszystkim na zaczepienie smyczy i zachowanie kontroli nad psiakiem. W przeciwieństwie do obroży, szelki nie ciągną w jednym miejscu (czyli szyi), a równomiernie rozkładają naszą kontrolę, dzięki czemu spacery są bardziej komfortowe. Wybór między obrożą a szelkami jest zależny od preferencji właściciela, ale także zdrowia i charakteru psiaka.

legowisko dla psa chabrowe

Legowisko dla psa

poduszka dla psa śliwkowa

Poduszka dla psa

smycz dla psa miodowa

Smycz dla psa

obroża dla psa chabrowa

Obroże dla psa

Shopping Cart